Sportowa emerytura ! Jak zarobić na sporcie ? 5 sposobów jak zyskać !

Sportowa emerytura ! To dopiero początek !

Obojętnie, jaką dyscyplinę sportu uprawiasz, w pewnym momencie nadejdzie wiek, w którym będzie trzeba odwiesić buty czy rękawice na przysłowiowy kołek. Oczywiście, sport dla zdrowia i rekreacji można uprawiać nawet do ostatnich dni życia, ale na gruncie profesjonalnym kariera trwa zwykle kilkanaście lat. To jednak nie znaczy, że po zakończeniu przygody ze sportem w roli zawodnika pozostaje Ci tylko rekreacyjne bieganie w parku.

Sportowa emerytura ! 

Przedstawiamy 5 pomysłów na sportową emeryturę.

Na koniec specjalny prezent ! 

1. Trener

Sportowa emerytura dla byłego piłkarza, zapaśnika, żeglarza czy boksera kariera trenerska jest często pierwszą, jaka przychodzi do głowy. Nic dziwnego. A kto ma szkolić następne pokolenia, jeżeli nie osoba z praktycznym doświadczeniem? Czy ktoś, kto nigdy nie kopnął piłki, ma szansę poprowadzić drużynę do finału Ligi Mistrzów? W teorii tak, ale w praktyce większość trenerów wszystkich dyscyplin to byli zawodnicy z mniejszymi lub większymi sukcesami na koncie.

Musisz więc przygotować się na lekcje pokory. Jeżeli dziś skupiasz się na przyciąganiu uwagi kibiców, mediów czy innych zawodników (nawet uprawiając niszową dyscyplinę na niewielką skalę), jutro możesz stać się trenerem-żółtodziobem, który musi się sporo nauczyć, a także wypracować sobie autorytet.

Jak zostać trenerem z klasą i posłuchem wśród podopiecznych? Nie ma jednej złotej rady. Niektórzy szkoleniowcy zachowują się jak dyktatorzy, inni otaczają zawodników ojcowską troską lub wprowadzają partnerską relację. Ważne jest, żeby pokazać maksimum ambicji i zaangażowania. Jako zawodnik wiesz, że schemat treningowy to nie wszystko. Do osiągania sportowych sukcesów potrzebne jest wsparcie doradców i pomocników, którzy korygują błędy, rozpoznają przeciwników, szukają nowatorskich pomysłów i nie śpią po nocach, żeby najlepiej przygotować zawodników.

Chociaż istnieją profesjonalne szkoły trenerskie, na początek warto spróbować swoich sił na kursie dla instruktorów i trenerów. Usystematyzowanie wiedzy, zdobycie odpowiedniego podłoża know-how oraz certyfikacja to klucz do znalezienia pracy trenera, chociażby w akademii, szkole czy lokalnym klubie sportowym. Poświęć odrobinę wolnego czasu i jeszcze w trakcie aktywnej kariery naucz się podstaw trenerki. Sportowa emerytura gdy nadejdzie będziesz przygotowany.

 Video z naszych kursów online

 2. Działacz

Sportowa emerytura to doskonały moment aby zacząć działać. Każda dyscyplina sportu opiera się na konkretnych strukturach – klubach, reprezentacjach narodowych, organizacjach, towarzystwach… Nie wszystkie federacje są tak rozbudowane i uposażone jak np. piłkarski PZPN, ale działaczem można być praktycznie wszędzie. To bardzo dobry pomysł dla zawodników, którzy oprócz umiejętności czysto sportowych mają pewną wizję, a także polityczną intuicję.

Rolą działacza jest forsowanie dobrych rozwiązań, poszukiwanie złotego środka, łagodzenie sporów, zdobywanie funduszy czy wprowadzanie innowacji. Nie wystarczą przebojowość i kilka populistycznych haseł na czas kampanii. To żmudna praca, niełatwa, pełna wątpliwości i trudnych decyzji do podjęcia. Niemniej jednak warto ją podjąć i wcale nie chodzi wyłącznie o dobre pensje, które swoją drogą są ważnym aspektem.

Polski sport potrzebuje profesjonalizacji. Wiele dyscyplin trawiły albo nadal trawią afery korupcyjne. Nie mamy prawa marzyć o złotych medalach olimpijskich, nie mówiąc o skromniejszych sukcesach, jeżeli nie pozbędziemy się złych praktyk. Zawodnicy, trenerzy, a przede wszystkim działacze muszą dbać o jakość szkolenia i poziom sportowy, a nie żywotność ciemnej sfery przekrętów, łapówek czy innych procederów.

Dobry działacz to nie tylko uczciwa persona, ale również wykształcona. Kierunkowe studia z pewnością pomogą w zrobieniu dobrej kariery w związku, jednak jako aktywny zawodnik możesz skorzystać także z rozlicznych kursów, które zdasz nawet przez Internet. Zdobyte doświadczenie i certyfikowane umiejętności pomagają w budowaniu wiarygodnego wizerunku. Chcesz zrobić coś dobrego dla sportu, który dziś uprawiasz? Przemyśl wejście do świata działaczy sportowych i zmieniaj polskie realia na lepsze! Praktyczne doświadczenie zawodnika z pewnością pomoże Ci nakreślić ryzyko, potrzeby czy szanse, z którymi należy się zmierzyć.

3. Coach

Kolejny ciekawy pomysł dla zawodników, którzy nie wiedzą, co robić po zakończeniu sportowej kariery, to… coaching. Dziś sam słuchasz wykładów motywacyjnych i pozytywnie nastrajasz się przed kolejnymi zawodami? Jutro Ty możesz występować przed ludźmi, prowadzić blog czy nagrywać filmiki na YouTube!

To nie żart. Kto będzie lepszym coachem i autorytetem dla młodych, początkujących zawodników niż doświadczony praktyk? Spójrzmy szerzej – przecież sportowcy mogą uczyć także ludzi, którzy wykonują inne profesje, siedzą w biznesie, poszukują inspiracji. Jako sportowiec znasz smak zwycięstw i porażek. Wiesz, ile trzeba poświęcić, żeby osiągnąć sukces. Możesz potwierdzić, że „mental” jest absolutną podstawą przed ważnymi zawodami. Wiesz, jak to jest występować przed publicznością, zbierać krytykę, pracować w zespole, radzić sobie z oczekiwaniami, presją…

Były zawodnik to wymarzony coach. I wcale nie liczy się liczba medali na koncie. Gdy sportowiec ze światowego topu mówi nam, że wszystko jest możliwe, wierzymy w to, ale z tyłu głowy mamy świadomość, że zapewne nawet o krok nie zbliżymy się do jego poziomu (w sensie zarobków, rozpoznawalności, skuteczności itp.). Tymczasem gdy średnio rozpoznawalny zawodnik, który przez większość kariery musiał ciężko harować, żeby utrzymać siebie i rodzinę, a przy okazji poznał gorycz porażki wychodzi do ludzi, jest „swój”. Jest normalny. Inspiruje, bo się nie poddał, mimo że nie zarabiał kokosów, nie sięgnął po olimpijskie złoto. Był sportowcem, a dziś dzieli się doświadczeniem, które warto przełożyć na zwykłe, szare, codzienne życie albo karierę zawodową.

Nie ma jednej ścieżki do zdobycia popularności jako trener motywacyjny. Oczywiście, nie brakuje szkoleń, kursów czy nawet uczelni coachingowych, ale liczy się przede wszystkim pomysł na siebie i swój wizerunek. Możesz zacząć od bloga, videobloga lub spotkań z ludźmi. Po pewnym czasie masz dużą szansę na porządne dochody i równie imponującą popularność. Udaj się również na kurs wystąpień publicznych – to spory zastrzyk praktycznych umiejętności!

4. Menedżer

Jeżeli jako zawodnik współpracujesz z menedżerem, zapewne widzisz, że w tym biznesie leżą duże pieniądze. Choć, umówmy się, w wielu dyscyplinach to droga niełatwa i wymagająca. Trzeba mieć talent do wyszukiwania talentów, spędzać całe godziny na analizach, rozmowach, negocjacjach, zawodach.

Niemniej jednak byli zawodnicy lepiej niż osoby spoza środowiska rozumieją trudności sportowe, realia w danej dyscyplinie, potrzeby finansowe. Potrafią wczuć się w postawy zawodników, a jednocześnie spojrzeć na ich kariery, osiągnięcia i umiejętności z dystansem, doświadczeniem, ambicją, wiedzą. Istnieją profesjonalne szkoły dla menedżerów, są również szkolenia, które warto zaliczyć, żeby zdobyć niezbędne certyfikaty na początek nowej ścieżki zawodowej. Świat sportu nieuchronnie się komercjalizuje. Zawodnicy są dziś niemalże słupami reklamowymi, a ich nazwiska kreuje się na marki, które wykraczają daleko poza sport.

5. Ekspert

Byli zawodnicy to również wdzięczny materiał na ekspertów. Wiadomo, że nie od razu zostaniesz komentatorem w TVP czy Polsat Sport, ale co szkodzi spróbować sił w mediach? Jeżeli znasz się na dyscyplinie, którą uprawiałeś, masz dar mówienia lub pisania, dlaczego by nie zacząć go spieniężać? Patrzmy lokalnie i realnie: nawet w miejskiej gazecie, na regionalnym portalu, w radiu i telewizji potrzeba specjalistów, którzy mówią o miejscowych klubach i zawodnikach. Felietony, wywiady, reportaże czy analizy to kreatywne wyzwanie dla wszystkich, którzy kochają sport i znają go od podszewki.

Wykorzystaj swoje znajomości, znasz pewnie kilku dziennikarzy. Może otworzą przed Tobą drzwi redakcji, aby zapytać Cię o zdanie, przytoczyć Twoje słowa? Polacy kochają sport, nie tylko piłkę nożną, siatkówkę, skoki narciarskie czy żużel. Interesuje nas wszelka aktywność, w której pojawiają się sukcesy. Skorzystaj z tego fenomenu i poznaj swoje nowe oblicze po ostatnim wyjściu z profesjonalnej szatni!

Specjalny prezent informacja !

Kursy trenerskie i instruktorskie ONLINEJak widzisz jest wiele możliwość działania i rozwoju. Jako firma szkoleniowa możemy Tobie zaproponować możliwość współpracy i skutecznego zarobkowania. Poza szkoleniami które prowadzimy dajemy możliwość zorganizowania przez Ciebie kursów pod naszą marką, dajemy dla współpracowników możliwość darmowego marketingu i wsparcia. Jesteś zainteresowany ? Zobacz jaki masz możliwości współpracy.

Prowadź szkolenia dla swoich podopiecznych z naszą akredytacją

Współpraca Kar-GroupJeżeli prowadzisz zajęcia sportowe, dzięki naszej firmie możesz przeprowadzić swoim podopiecznym kursy trenerskie lub instruktorskie kończące się otrzymaniem certyfikatów. Prześlemy tobie materiały edukacyjne oraz egzaminy dla uczestników. Podniesiesz poziom i wartość swoich zajęć. Oferujemy bardzo korzystne warunki finansowe dzięki którym zarobisz więcej prowadząc swoje zajęcia.

Zachęcamy także do kontaktu wszystkich, którzy chcą pośredniczyć w sprzedaży kursów Kar-Group, otrzymując atrakcyjną prowizję.

Zarabiaj na nagrywaniu filmów o sporcie:

Współpraca Kar-GroupSzukamy trenerów i instruktorów którzy przygotują krótkie filmy

z poradami sportowymi i edukacyjnymi.

Czego oczekujemy:

1. krótkie filmy z poradami sportowymi
2. filmy z dziedziny każdej dziedziny sportu, trening personalny, żywienie, dietetyka, fitness, piłka nożna, siatkowa, ręczna, koszykówka,samoobrona, jumping, motoryka, pływanie i inne
3. materiały przeznaczone będą na bloga oraz do szkoleń jako poradniki uzupełniające
4. każdy filmik może być o konkretnej dziedzinie ćwiczeń, rozgrzewki lub temacie jaki wspólnie ustalimy

Zobacz film ze szkolenia Kar-Group prowadzonego przez naszego współpracownika:

Zapraszamy do kontaktu:

531-707-780

mail. kargroup.oferta@gmail.com

 

 

 

 

Sportowa emerytura do temat dzisiejszego opracowanie. Artykuł przegotował na Karol Leszczyński. Materiał miała za zadanie odpowiedzieć na pytanie emerytura sportowa koniec czy początek kariery ? A także podać konkretne przykłady co robić aby emerytura sportowa była aktywna i skuteczna.

Rating: 9.5/10. From 4 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.