Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej ?
Na koniec artykułu bardzo wartościowa niespodzianka, miłej lektury 🙂
Zastanawiasz się jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej ? Chcesz dobrze wypaść przed przyszłym pracodawcą? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco, to oznacza, że powinieneś do takiej rozmowy dobrze się przygotować. Podjęliśmy się tego zagadnienia, ponieważ dostawaliśmy od was wiele zapytań w tym zakresie. Zależy nam abyście jak najlepiej mogli wykorzystać wiedzę do realnych efektów w życiu zawodowym. Przygotowaliśmy porady i wskazówki, które pomogą
Wam w awansie zawodowym.
Dostęp ograniczony / zapisz się
Niezależnie od tego, na jakim etapie życia zawodowego jesteś, z pewnością byłeś/aś uczestnikiem bądź też dopiero będziesz brał/a udział w rozmowie kwalifikacyjnej. Jest ona swojego rodzaju prezentacją Twojej osoby, ale też i testem, dlatego zawsze staraj się wywrzeć jak najlepsze wrażenie. Praktyka czyni mistrza, więc im więcej przejdziesz tego typu rozmów, tym szybciej nabierzesz pewności siebie i uzyskasz wymarzoną pracę bądź awans.
Znalazłeś/aś odpowiednie ogłoszenie, wysłałeś/aś doskonale przygotowane dokumenty aplikacyjne i zaproszono Cię na rozmowę, która jest ostatnim już elementem procesu poszukiwania pracy. Gratulacje! Teraz wystarczy, że odpowiednio przygotujesz się do tego „egzaminu” i zdobędziesz swoją wymarzoną pracę. Jak tego dokonać? Przeczytaj porady, jakie specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy!Twoje ciało nie kłamie – komunikacja niewerbalna – czyli jakich gestów unikać, a jakie zastosować, by osiągnąć sukces
Prawidłowe zaprezentowanie się na rozmowie to nie tylko zwracanie uwagi to co się mówi, ale także to, jak się wygląda, siedzi, jaką ma się mimikę oraz, co przekazuje nasz ton głosu, nasze gesty.
Różne badania mówią o tym, jak bardzo duży wpływ na nasze decyzje mają komunikaty niewerbalne. Jeśli otrzymujemy sprzeczne ze sobą komunikaty werbalne i niewerbalne to jesteśmy bardziej gotowi uwierzyć gestom, jak słowom.
Twoje ciało dysponuje znacznie szerszym spektrum środków wyrazu w komunikacji,za pomocą których możesz wyrażać różne emocje.
Pozytywne emocje, które warto pokazać na rozmowie kwalifikacyjnej
Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej ?
Te negatywne sygnały wyeliminuj!
Pierwszym krokiem do sukcesu jest nauczenie się eliminowania negatywnych sygnałów wychodzących z naszego ciała. Jeśli opanujesz tę sztukę, możesz w spokoju oczekiwać na rozmowę kwalifikacyjną, a także być opanowanym już podczas jej trwania.
Pewnie nie raz stresowałeś/aś się przed samą rozmową kwalifikacyjną. Nikt nie chce okazywać zdenerwowania, dlatego niekiedy zaczynamy robić rzeczy, które mają nas uspokoić. Jeśli palisz papierosy, to doskonale wiesz o czym mówimy. Zadbaj mimo wszystko o to, by użyć odświeżacza do ust lub skorzystać z gumy do żucia, którą oczywiście przed rozmową wyrzuć. Unikniesz nieprzyjemnego zapachu tytoniu z ust. Zdenerwowana osoba:
To są tylko przykłady negatywnych gestów, ale jeśli zauważyłeś/aś u siebie, któryś z nich, staraj się zrobić wszystko by przed rozmową je wyeliminować.
Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej ?
Chcesz więcej ?
Dobierz teraz !
Dostęp ograniczony / zapisz się
Jako jeden z liderów na rynku szkoleń dajemy możliwość darmowej edukacji ! I wzięcia udział w darmowym kursu-szkoleniu.