Jak zostać dietetykiem ? kurs na dietetyka czy warto ?
Dlaczego dietetyk to zawód z przyszłością?
Coraz więcej osób ma problemy z utrzymaniem prawidłowej wagi. Zadbana sylwetka to nie tylko gwarancja atrakcyjności i dobrego samopoczucia, ale też jedno z kryteriów uwzględnianych na rozmowie rekrutacyjnej. Reprezentant firmy powinien dawać przykład samodyscypliny, umiejętności utrzymania równowagi między pracą, a życiem osobistym oraz zdrowych nawyków, które tak samo procentują w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Kandydat, który nie dba o sylwetkę, nie potrafi się oprzeć pokusie niezdrowej przekąski, również zawodowo może okazać się niezdyscyplinowany. To tylko jeden z powodów, dla których dietetyk to zawód z przyszłością. Poznaj pozostałe!
W dobie łatwo dostępnych przekąsek w barach fast – food, zapracowanych rodziców, których sytuacja materialna coraz rzadziej umożliwia, by jedno z małżonków zostało w domu i gotowało obiady, a także obsesji na punkcie pięknego wyglądu oraz często diagnozowanych alergii i ograniczeń w diecie – dietetycy mają pełne ręce roboty.
Pomysły na pracę dla dietetyka:
Poniżej kilka pomysłów jak zacząć
– opracowanie menu cateringu dietetycznego
Wraz ze wzrostem aktywności zawodowej kobiet na rynku pracy, gotowanie domowych obiadów okazuje się zajęciem zbyt czasochłonnym. Pracownicy korporacji coraz częściej inwestują w zbilansowany i opracowany pod kątem ich zapotrzebowania na składniki odżywcze – catering dietetyczny, dowożony do pracy.
– indywidualna dieta dla otyłych dzieci
Rodzinne posiłki zastępują dania w fast – foodach. W efekcie szkolna pielęgniarka sygnalizuje rodzicom otyłość dziecka i informuje o zgubnych konsekwencjach śmieciowego jedzenia. Rodzic trafia z dzieckiem do dietetyka, który opracowuje indywidualną dietę i zajęcia sportowe.
– indywidualna dieta dla osób, które chcą zrzucić nadprogramowe kilogramy
Kobiety, które bezskutecznie próbują utrzymać zgrabną sylwetkę, mężczyźni prowadzący siedzący tryb życia, skarżący się na bóle kręgosłupa i stawów, wynikające z otyłości. Lęk przed miażdżycą, cukrzycą, zawałem, a także pragnienie pozostania atrakcyjnym dla płci przeciwnej, motywuje do opracowania indywidualnej diety pod okiem specjalisty. Stosowanie diet na podstawie książek, często okazuje się nieskuteczne i niebezpieczne. Te wszystkie zaniedbania pomoże wyeliminować dietetyk.
– prywatne przedszkola i szkoły
Coraz bogatsza oferta przedszkoli dla dzieci z alergiami, nietolerancjami pokarmowymi, a także dla wegan i wegetarian, staje się potencjalnym miejscem zatrudnienia dietetyka, który opracuje zbilansowane menu stosowne do wieku dzieci i wyborów dietetycznych ich rodziców.
Współcześni konsumenci są coraz bardziej świadomi wpływu diety, zdrowego stylu życia na jakość i długość ich życia. W zalewie informacji dostępnych w sieci, książkach i poradnikach, w obliczu bogatej oferty suplementów dostępnych na rynku, chętnie oddamy się w ręce wykwalifikowanych specjalistów.
Jak zostać dietetykiem ?
Wybierz sobie konkretną dziedzinę lub usługę na której jesteś najlepszy. Możesz wybrać więcej ale ważne jest abyś znał się i był ekspertem w swojej profesji.
1. Przygotuj ofertę (stwórz katalog, opisy usług, cenni), pamiętaj o rabatach. Stwórz cennik przewidujący dłuższy okres współpracy lub bardzo dobrym pomysłem jest wprowadzenie abonamentu. Klient otrzymuje od was usługę w dobrej cenie wy macie pewne zlecenie i możecie w tym czasie szukać nowych klientów.
2. Zaplanuj gdzie możesz sprzedać swoją usługę lub produkt. Stwórz najlepiej w formie pisemnej plan miejsc gdzie pójdziesz . Pamiętaj o darmowej reklamie internetowej korzystaj z portali ogłoszeniowych typu:
– olx.pl
– gumtree.pl
– lento.pl
– wykop.pl
– f.kafeteria.pl
3. Warto pamiętać o portalach i forach branżowych dotyczących waszej usługi. Warto założyć darmowego bloga (jest wiele portali darmowych) i pisać wartościowe treści. Będzie to miejsce gdzie uwiarygodnicie się jak specjalista. Warto mieć stronę www aby zamieścić tam swoje referencje, informacje o ukończonych kursach i porady.
Jak zrobić kurs dietetyka
Praca dla dietetyków i instruktorów dietetyki jest bardzo popularna. W tej branży jeszcze jest większe zapotrzebowanie na rynku usługi niż jest samych dietetyków. Warto planując przyszłość myśleć o kursach w tym zakresie. Dokumentem dzięki którym rozpoczniecie swoją karierę będzie kurs Instruktora Dietetyki i Suplementacji. Polecamy osobom szukający nowego lub dodatkowego zajęcia na zwrócenie uwagi na tą niszę na rynku pracy i usług.
Dietetyka – poradnik dietetyczny VIDEO
Skorzystaj z pełnego kursu:
Dietetyka sportowa
Szkolenie skierowane do osób zajmujących się suplementacją i dietetyką ze szczególnym nastawieniem w stosunku do sportu i osiągnięć sportowych. Kurs przydatne dla osób pracujących w klubach sportowych a także zajmujących się zawodowo dietetyką sportową / kurs z materiałami video.
Instruktor dietetyki i suplementacji
Aby prowadzić zdrowy tryb życia potrzebna jest nie tylko fizyczna aktywność, ale przede wszystkim większa świadomość żywieniowa. Ten kurs przygotowuje Cię do pracy w charakterze dietetyka, którego kompetencje pozwalają znaleźć pracę w takich miejscach, jak centra dietetyczne, sklepy specjalistyczne, ośrodki sportu i zdrowia, kluby / kurs z materiałami video.
Promotor zdrowia
Nie trzeba tłumaczyć, czym zajmuje się promotor zdrowia. Jednak by zwiększać świadomość innych, między innymi na tematy związane z dietetyką czy procesami zachodzącymi w organizmie, potrzeba kompetencji, potwierdzonych certyfikatem. Jedno i drugie zdobędziesz na atrakcyjnym kursie, który wspiera poszukiwania pracy związanej ze zdrowym stylem życia / kurs z materiałami video.
Marta Szyszko
Firma Szkoleniowa Kar-Group
fraza kluczowa: Jak zostać dietetykiem, kurs na dietetyka, Jak zostać dietetykiem, kurs na dietetyka, Jak zostać dietetykiem, kurs na dietetyka, Jak zostać dietetykiem, kurs na dietetyka