Jak zostać instruktorem kulturystyki
Myślisz jak zostać instruktorem kulturystyki ?
Dobrze wiesz, że siłownia jest dziś miejscem, gdzie obok wysiłku fizycznego liczy się praca umysłu. Bez głębokiego przemyślenia i dobrze opracowanego planu trening nie przyniesie efektów. Pora przedstawić kilka faktów na temat kulturystyki.
1. Kulturystyka bazuje na wiedzy
Aby zostać kulturystą, wbrew pozorom, nie wystarczy mordercza praca na siłowni. Mięśnie nie rosną przypadkowo, a organizm nie reaguje spontanicznie. Budowanie pożądanej sylwetki można planować od A do Z, co zresztą czynią najlepsi. Obok ciężkiej pracy stawiają na rozwój wiedzy. Porozmawiaj z dobrze zbudowanym facetem – jest duża szansa, że zagnie Cię z biologii, dietetyki czy chemii bez większego problemu. Jak organizm reaguje na wysiłek? Jak pobudzać pracę mięśni? Co i jak jeść, żeby rosły? To konkretna i jednocześnie bardzo przydatna wiedza!
Dzięki ukończeniu tego kursu, zwiększasz szanse na zatrudnienie w takich miejscach, jak siłownie, akademie i kluby, w których trenują pasjonaci kulturystyki. Instruktorzy, którzy pomagają rzeźbić sylwetkę, mogą liczyć na zatrudnienie w każdym zakątku kraju. Zdobądź wiedzę o kulturystyce i zarabiaj dzięki swojej pasji!
2. Do sukcesu potrzebna jest nauka
Kolejny wniosek nasuwa się sam: żeby zostać kulturystą albo trenerem personalnym, nie wystarczy pasja – potrzebna jest również edukacja. Jeśli chcesz zostać ekspertem od kształtowania sylwetki i wydajnych treningów, zapisz się na studia lub certyfikowane szkolenie. W dzisiejszych czasach kurs zrobisz nawet na platformie e-learningowej, a dokument potwierdzający jego ukończenie będzie honorowany w ten sam sposób. Warto stawiać na rozwój nie tylko organizmu, ale również CV. Największy sukces odniosą osoby, które posiadają kompetencje i potrafią je udokumentować.
3. Nadgorliwość nie popłaca
Jeżeli myślisz, że kulturystyka opiera się o zero-jedynkowe zależności, jesteś w dużym błędzie. To nieprawda, że im więcej treningu, tym lepsze efekty. Każdy organizm da się przetrenować. Wystarczy, że przesadzisz z liczbą serii na daną partię mięśni i zamiast pożądanego efektu odczujesz kontuzję. Uważaj – nadmierne i nieprzemyślane obciążanie danej partii ciała prowadzi do trwałych uszkodzeń! Właśnie dlatego na siłowni liczą się konsekwencja, plan, myślenie, wyobraźnia, wiedza.
4. Sumplementy i dieta razem
Wydaje Ci się, że jeżeli nafaszerujesz organizm sumplementami, to nie musisz stosować żelaznej diety? Albo odwrotnie – liczysz na widoczne efekty ćwiczeń i nie zamierzasz przyjmować żadnych substancji dodatkowych? W obu przypadkach popełniasz błąd. Kulturystyka wymaga regularnych, przemyślanych treningów, jak również świadomej diety oraz uzupełniania jej o substancje, których ten potrzebuje, by wykształtować sylwetkę zgodnie z Twoimi oczekiwaniami. Suplementy, jak sama nazwa wskazuje, są dodatkiem, uzupełnieniem. Niemniej ogromnie ważnym. Czytaj ulotki, zgłębiaj działanie poszczególnych substancji, analizuj ich rzeczywisty wpływ na organizm, rozmawiaj z bardziej doświadczonymi zawodnikami. Podobnie z dietą – nie wprowadzaj jej bezrefleksyjnie, tylko staraj się zrozumieć, jaki jest jej cel i co chcesz przez nią osiągnąć.
5. To może być dla Ciebie
Patrzysz na siebie w lustrze i myślisz: „ja nigdy nie będę mieć takich mięśni”, „nigdy nie zostanę trenerem personalnym”, „nie mam predyspozycji”. Cóż – jeśli nie cierpisz na jedną z poważnych chorób, wszystko leży w Twoich rękach. Walcz ze stereotypami. Liczy się nie poziom wyjściowy, ale determinacja, wiedza. Kulturystyka jest dla myślących i ambitnych. Jest sportem i ogromnym zastrzykiem – nie testosteronu, ale głównie motywacji. Możesz nieustannie przekraczać własne bariery i prowadzić zdrowy tryb życia. Zarażać pasją innych, a nawet zarabiać pieniądze dzięki większej świadomości od innych.
6. Jak zostać instruktorem kulturystyki ?
Możliwość wykonania szkolenia oferują wyspecjalizowane firmy. W tym artykule polecamy usługi szkoleniowe firmy Kar-Group w której możecie wykonać tak samo prestiżowe szkolenia stacjonarne a także w formie online (elearning).
Autor: Karol Leszczyński
Przeczytaj także:
Prowadzenie klubu sportowego – zarządzanie w sporcie
Komunikacja w sporcie – jak być dobrym trenerem !
Dieta w sporcie – żywienie sportowców / Przykłady
fraza kluczowa: jak zostać instruktorem kulturystyki, jak zostać kulturystą, kurs instruktora kulturystyki, Kurs trenera kulturystyki, Kurs trenera kulturystyki online, jak zostać instruktorem kulturystyki, jak zostać kulturystą, kurs instruktora kulturystyki, Kurs trenera kulturystyki, Kurs trenera kulturystyki online, jak zostać instruktorem kulturystyki, jak zostać kulturystą, kurs instruktora kulturystyki, Kurs trenera kulturystyki, Kurs trenera kulturystyki online